טיפול מיני - ייעוץ וטיפול

רקע

במרפאה לטיפול מיני במור לאשה מטפלים בבעיות בתפקוד המיני אצל גברים ונשים. הפרעות בתפקוד המיני יכולות להיגרם בשל סיבות שונות, גם פיזיולוגיות וגם רגשיות. בסיבות הפיזיולוגיות ניתן למנות מחלות, תרופות, ניתוחים ושינויים הורמונאליים ובסיבות הרגשיות דיכאון, מתחים, עייפות, קשיים זוגיים או ירידה במשיכה לבן או בת הזוג. במרפאה תוכלו לקבל ייעוץ אישי מד"ר ליאורה אברמוב, מומחית ליילוד ולגניקולוגיה ובעלת נסיון רב בטיפול מיני. 

למי מיועדים שירותי המרפאה:

שירותי המרפאה מיועדים עבור גברים ונשים שסובלים מהפרעות בתפקוד המיני.

הפרעות בתפקוד המיני אצל נשים

  1. ירידה בהתעוררות מינית: התעוררות מינית אצל נשים מאופיינת בהופעת נוזל הסיכה, כתגובה לגירוי מיני ממשי או דמיוני. הפרשת הנוזל מדפנות הנרתיק מופיעה תוך שניות מהתחלת הגירוי והיא יכולה להתגבר או להעלם כתוצאה ממידת המוכנות של האישה לקבל את הגירוי המיני ולהיענות לו. בגיל מבוגר, עם הירידה בהורמון האסטרוגן והפגיעה בזרימת הדם הנרתיקית וברגישות העצבית, כמחצית הנשים מדברות על קושי להגיע להתעוררות מינית. קיים קושי לבודד הפרעה זו מהפרעות של אורגזמה או ירידה בחשק המיני, אך כשמאתרים את הגורמים המונעים עוררות מינית, אפשר לטפל בבעיה בתכשירים הורמונאליים מקומיים או סיסטמיים, טיפול במצב הבריאותי של האישה, שינוי בטיפול התרופתי ועוד.
  2. ירידה בחשק המיני: ירידה בחשק המיני הינה ההפרעה השכיחה ביותר בקרב נשים בכל גיל וזו גם ההפרעה הקשה ביותר לטיפול. שכיחות ההפרעה יכולה להגיע ל50% מהנשים אחרי גיל המעבר. ככל שעולים בגיל, עולים האחוזים של הנשים שסובלות מחוסר חשק מיני. קיימים סוגים שונים של חוסר חשק מיני - כשאין חשק מיני כלל לאורך החיים והאישה מגדירה עצמה כא-מינית, כשהחשק המיני נעלם או יורד בשלבים מסוימים של החיים או כשיש ירידה הדרגתית בחשק המיני עם ההגעה גיל המעבר. לאחר שמאתרים את מקור הבעיה, הטיפול המומלץ יכול להיות נפשי, פרטני או זוגי, או טיפול תרופתי.
  3. משגל כואב: משגל כואב (דיספראוניה), הוא בעיה אבחנתית קשה שנעה בין בעיה גופנית לבין הפרעה רגשית או שילוב של השתיים. מבחינים בין דיספראוניה שטחית - כאשר הכאב קורה מיד עם החדירה, לבין דיספראוניה עמוקה - כשתחושת הכאב מופיעה עם תנועות המשגל בבטן התחתונה. במקרים של דיספראוניה שטחית, חשוב לשלול סיבות גופניות, לבצע ברור זוגי ומיני והערכה של המצב הנפשי. הסיבות האפשריות לדיספראוניה עמוקה כוללות ממצאים גופניים כמו הידבקויות, גידולים, שרירנים, ציסטות שחלתיות או אנדומטריוזיס, והטיפול הרפואי בהן הוא בדרך כלל ניתוחי.במקרים מסוימים שבהם ההערכה היא שיש גירוי עצבי הגורם לכאב כרוני, ניתן להפנות את האישה למרפאות כאב המתמחות בטיפול בתסמונות כאב כרוני.
  4. קשיי אורגזמה: לעיתים, במהלך גירוי מיני ולמרות תחושה של התרגשות והתעוררות מינית גבוהה, חווה האישה העדר אורגזמה, או ירידה בעוצמות של תחושות האורגזמה, או קושי בהשגת האורגזמה. כ-30% מהנשים בכל גיל סובלות מקושי זה. הטיפול בבעיה זו הוא ברובו נפשי. כאשר האישה מגיעה לאורגזמה במצבים מסוימים ובאחרים לא, מלמדים את בני הזוג להגיע לפתיחות ולתקשורת מינית טובה ובכך לטפל בבעיה. כאשר מדובר באישה בגיל מבוגר שחוותה בעבר אורגזמה אך איבדה את התחושה עם הגיל, יש מקום לחפש סיבות רפואיות.

הפרעות בתפקוד המיני אצל גברים

  1. הפרעות זקפה: קושי מתמשך להשיג ולשמור על זקפה מספקת לקיום יחסי מין תקינים. שכיחות הפרעות זקפה עולה עם הגיל. בגיל 20 כ- 8% מהגברים סובלים מבעיות בזקפה. ככל שהגיל עולה, עולים גם האחוזים. בקרב גילאי ה-70 כ -67% מהגברים סובלים מהפרעות זקפה. בגיל צעיר הסיבות הן בעיקר רגשיות (למשל, חרדת ביצוע) ובגיל המבוגר מדובר לרוב על בעיות רפואיות – תרופות, סוכרת, מחלות בכלי הדם, טרשת עורקים ועוד. הטיפול במרםאה יתבצע בהתאם לסיבה.
  2. הפרעות שפיכה: 
  3. שפיכה מהירה - שפיכה חוזרת ונשנית עם גירוי מיני מינימאלי לפני, תוך כדי, או מיד לאחר חדירה ולפני שהאדם מעוניין בכך. אצל רוב הגברים השפיכה היא תוך פחות מדקה מרגע החדירה. התופעה שכיחה מאוד אצל גברים צעירים: כ- 30% מהם סובלים מכך. בדרך כלל הסיבות לשפיכה מוקדמת הן מולדות, התנהגותיות ונסיבתיות. הטיפול בהתאם לסיבות - טיפול התנהגותי ללימוד שליטה בשפיכה או טיפול תרופתי לעכב את מנגנון האחראי על השפיכה במוח, או שימוש במשחות מקומיות. 
  4. שפיכה מעוכבת - האטה או חוסר יכולת להשיג אורגזמה בעקבות גירוי והתעוררות מינית בזמן פעילות מינית קבועה או משתנה. זו תלונה שאינה שכיחה, ובדרך כלל מקושרת לסיבות נפשיות. סיבות רפואיות נדירות יותר וקשורות לגיל מבוגר או מחלות כמו פגיעה עצבית, סוכרת או ירידה הורמונלית. הטיפול בהתאם לסיבות.
  5. ירידה בחשק המיני: ירידה בחשק המיני היא תופעה שמצויה בדרך כלל אצל גברים מבוגרים שחלה אצלם ירידה בהורמון הטסטוסטרון – הורמון המין הגברי. בגברים צעירים הסיבה ברב המקרים היא נפשית, אם כי הפרעות הורמונאליות אחרות יכולות להופיע גם אצל גברים צעירים. ככלל, תופעת חוסר חשק מיני אצל גברים פחות שכיחה מאשר אצל נשים. הטיפול יהיה בהתאם לסיבה לתופעה. 
הכנות והנחיות

לכל הבדיקות, הייעוץ והאבחונים במור לאשה

צור קשר

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

*
*
*
*