ליווי הריון - קליניקה פרטית

מה כולל השירות

רקע

שירות ליווי ומעקב הריון במור לאשה עוסק בכל תחומי ההתמחות הנדרשים הן למעקב הריון רגיל והן למעקב אחר הריון בסיכון גבוה והריון תאומים. השירותים כוללים את כלל הבדיקות והטיפולים לנשים הרות תחת קורת גג אחת, המבוצעים על ידי מיטב המומחים בתחום.
במור לאשה נעשה שימוש בטכנולוגיות חדישות על מנת להבטיח את בריאות העובר והתפתחותו התקינה, ואת בריאות האם. את השרות מנהל פרופ' משה הוד, מבכירי הרופאים ומוביל עולמי בתחום המיילדות והגניקולוגיה, ליווי הריון והריון בסיכון גבוה. פרופ' הוד מנהל היחידה לרפואת האם והעובר, בית החולים לנשים ויולדות, מרכז רפואי רבין ומנהל רפואי של מור לאישה.
רופאי מור לאשה פועלים כצוות ובשיתוף פעולה מלא בינם לבין עצמם ומול עמיתים בארץ ובחו"ל במידת הצורך. הליווי המקצועי יעניק לך מענה רפואי ושקט נפשי בכל ההיבטים של ההריון, תוך ראיה רחבה וכוללנית בכל האספקטים.

במור לאישה אנו שמים את הדגש העיקרי על השליש הראשון של ההריון ולא על השליש האחרון של ההריון, ומתמקדים באבחון מוקדם ובחיזוי של הסיבוכים שיכולים להתפתח בהמשך ההריון. האבחון הטרום-לידתי מורכב מבדיקות רבות ומגוונות אשר מטרתן היא ניבוי מוקדם, מניעה, אבחון וטיפול מדויק במחלות וסיבוכי הריון של האימא והעובר. לשם השגת מטרה זו קיימות מגוון בדיקות, פולשניות ולא פולשניות, ליישום בפרק הזמן המתאים לאורך שבועות ההיריון.

מה כולל השירות

בשלבי טרום הריון:

 1. הערכה רפואית ויעוץ טרום הריוני.
 2. ברור וייעוץ גנטי טרום הריוני.
 3. ייעוץ והכוונה לנשים עם מחלות רקע או לנשים הנוטלות טיפול תרופתי קבוע.
 4. הכנה לאורח חיים נכון ובריא לקראת ההריון.

בשליש הראשון של ההריון:

 1. בדיקת סקר שליש ראשון, הערכה מקיפה של האם והעובר המתבצעת בשבועות 11-13. 
 2. אולטרסאונד מיילדותי לסוגיו: שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת, מאוחרת ושלישית, בדיקת NIPT לאבחן תסמונות גנטיות-כרומוזומאליות שכיחות באמצעות בדיקה פשוטה של דם האם.
 3. ניבוי סיבוכי הריון כמו: סוכרת הריון, רעלת הריון, צירים מוקדמים, הפרעות בגדילת העובר.

בהמשך ההיריון:

 1. מעקב שליש שני ושלישי של ההיריון.
 2. מעקב גדילת העובר.
 3. ניטור דופק לב העובר והערכת צירים.
 4. ייעוץ וטיפול לנשים שסובלות מסוכרת הריון. 
 5. ייעוץ וטיפול לנשים שסובלות מסיבוכי הריון – רעלת הריון, יתר לחץ דם כרוני או מחלת לב קודמת.
 6. ייעוץ וטיפול בצירים מוקדמים.
 7. ייעוץ וטיפול בהפרעות גדילה תוך רחמיות.