שיטת המודעות לפוריות - ייעוץ והתאמת אמצעי מניעה

רקע

בחירת אמצעי מניעה ותכנון המשפחה מעסיקים נשים וזוגות במשך עשרות שנים במהלך גילאי הפוריות. ישנם כמה אמצעי מניעה עיקריים שרובנו מכירים, אך הם אינם מתאימים לכולם מסיבות כאלו ואחרות. השירות הניתן במור לאשה על ידי שירלי פבליק, אחות מוסמכת בתחומי בריאות האשה ובריאות הציבור ומוסמכת בלימוד שיטת המודעות לפוריות, מתאים לכל אשה או זוג את אמצעי המניעה המתאים לה, על פי הרקע הביולוגי והעדפותיה האישיות.

למי מתאים הייעוץ

  1. נשים המנסות להימנע או להיכנס להריון ומעדיפות פתרונות טבעיים, לא פולשניים וללא הורמונים סינטטיים. 
  2. נשים לאחר לידה שבוחנות מחדש את אמצעי המניעה המתאים להן.
  3. נשים בגיל המעבר בעלות סיכוי נמוך לכניסה להריון ולכן מעדיפות פתרון קל, מקומי, יעיל, לא פולשני ולא הורמונלי שאין לו תופעות לוואי. 

מה כולל הייעוץ

  1. ייעוץ אישי לאשה או לבני זוג לגבי אמצעי המניעה השונים הקיימים - בירור הצרכים והעדפות של בני הזוג וסקירה מורחבת של האפשרויות הקיימות: אמצעים הורמונליים מסוגים שונים (גלולות, טבעת נרתיקית, מדבקות, זריקה, התקן תוך רחמי הורמונלי) סוגים של התקן תוך רחמי לא הורמנלי, אמצעי מניעה חוצצים לנשים ולגברים (דיאפרגמה, כובעון צווארי, ספוגית), סוגים שונים של קוטלי זרע, גישות מודרניות כמו אפליקציות או סנסורים למעקב אחר הפוריות, הגנה מפני מחלות המועברות במגע מיני. 
  2. לימוד פרטני של שיטת המודעות לפוריות STM - לנשים וזוגות המעוניינים באמצעי מניעה ותכנון המשפחה ללא שימוש בהורמונים סינטטים או התקנים פולשניי, שיטת STM- Sympto Thermal Method of Natural Family Planning יכולה להתאים. מדובר בשיטה מבוססת מדעית המסתמכת על מעקב יומיומי, תיעוד ופיענוח של מצב הפוריות. בשיטה ניתן להשתמש לתיעול של השגת הריון באופן טבעי וכן למניעת הריון. בשימוש נכון יעילות השיטה במניעת הריון הינה 99%. 
  3. התאמת דיאפרגמה/כובעון צווארי - הדיאפרגמה היא אמצעי מניעה חוצץ נשי יעיל, פשוט, רב פעמי, נוח לשימוש ובשליטה מלאה של האשה. הדיאפרגמה היא אמצעי מניעה ללא הורמונים והיא אינה פולשנית או קבועה. לדיאפרגמה צורת קערית גמישה, עשויה מסיליקון רפואי המכסה את צוואר הרחם שהשימוש בה בשילוב עם ג'ל קוטל זרע מהווה מחסום מכני וביוכימי בין צוואר הרחם לתאי הזרע. ניתן להחדיר את הדיאפרגמה לנרתיק בכל זמן לפני המגע המיני וחובה להשאירה בנרתיק לפחות 6 שעות לאחר מכן. בהתאמה מקצועית ושימוש נכון, הדיאפרגמה בדרך כלל אינה מורגשת אצל שני בני הזוג או לפחות אינה מפריעה באופן שפוגע בהנאה. במהלך שעת פגישת ההתאמה האשה לומדת להכיר את צוואר הרחם, להכניס נכון את הדיאפרגמה, לבדוק שהיא ממוקמת נכון ולתרגל את הוצאתה. כובעון צווארי גם הוא דמוי כיפה קטנה עשויה סיליקון רפואי רך המוצמד ישירות אל צוואר הרחם לפני המגע המיני ומטרתו ליצור חציצה בין פתח צוואר הרחם לתאי זרע. זו אפשרות למקרה בו הדיאפרגמה אינה מתאימה מסיבה כלשהי.

גורם מבטח

  1. פרטי

צור קשר

שדות המסומנים ב * הינם שדות חובה

*
*
*
*